• Civil_Hero_CONNECTIONEvnt_1800x349_0216

  Seminarium CONNECTION

  na temat projektowania infrastruktury drogowej

Seminar

Date: 27 września 2016 Time: 13:00 - 13:30 Lunch; 13:30 – 16:45 Seminarium Location: Hotel MARRIOTT, Aleje Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Polska Zarejestruj się teraz

OpenRoads: Od koncepcji do realizacji

Odkryj projekty infrastruktury w kontekście tradycyjnych procedur inżynierskich i modeli 3D. Podejmuj lepsze decyzje na każdym etapie projektu – poczynając od fazy koncepcji, ustalania szczegółów aż po realizację i utrzymanie. Dowiedz się jak aplikacje firmy Bentley do projektowania infrastruktury dostarczają specjalistyczne narzędzia ulepszające projektowanie, zwiększające mobilność i usprawniające współpracę pomiędzy projektami, regionami i stronami zaangażowanymi w prace nad przedsięwzięciem.

Sesja 1: Odkryj opcje projektowania koncepcyjnego z wykorzystaniem danych rzeczywistych i analizy kosztów

Sprawna realizacja projektów wymaga, aby projektanci infrasturktury podczas pracy nad projektami mogli wykorzystywać dane rzeczywiste, sprawnie tworzyć nowe projekty koncepcyjne i mieć dostęp do narzędzi przyspieszających proces podejmowania decyzji. Przekonają się Państwo, w jaki sposób nasze aplikacje do gromadzenia danych, modelowania rzeczywistego i projektowania koncepcyjnego wspomagają identyfikację elementów o wysokim koszcie i ryzyku w pierwszej fazie projektu.

 • Pozyskaj dane kontekstowe z różnego rodzaju źródeł, takich jak: chmury punktów, siatki 3D, dane terenowe, obrazy i dane GIS. Wykorzystaj ContextCapture aby stworzyć szczegółowe rzeczywiste modele 3D i tym samym przenieść elementy świata rzeczywistego do projektu.
 • Użyj OpenRoads ConceptStation aby przy pomocy łatwych w użyciu inżynierskich narzędzi do szkicowania uprościć proces modelowania 3D i szybko stworzyć infrastrukturę drogowo-mostową.
 • Sprawnie wygeneruj makiety 3D wraz z informacjami na temat kosztów projektu, wybierz najlepszą opcję i przenieś swój model 3D do kolejnej fazy – projektowania z uwzględnieniem detali.  

 

Sesja 2: Przyspiesz realizację projektu przy pomocy 3D Intelligent Modeling for Detailed Design

Odkryj jak OpenRoads Designer łączy tradycyjne procedury inżynierskie planów produkcyjnych z innowacyjną technologią modelowania 3D ulepszoną o funkcje projektowania parametrycznego. Ta prezentacja wskaże w jaki sposób OpenRoads poprawia zachowanie modelu i jego reaktywność na wprowadzane zmiany.

 • Usprawnij raportowanie danych podpowierzchniowych dla gleb, dzienników wiertniczych, badań laboratoryjnych i nie tylko, jednocześnie podnosząc produktywność i ulepszając proces podejmowania decyzji.
 • Dowiedz sie więcej na temat zestawu narzędzi SUDA do projektowania i analizy podpowierzchniowej. Narzędzia umożliwiają tworzenie inteligentnych modeli 3D strefy budowlanej znajdującej sie pod powierzchnią, aby usprawnić identyfikację konfliktów podczas fazy projektowej i zmniejszyć ryzyko w trakcie budowy.
 • Stwórz inteligentny, parametryczny model mostu w 3D w kontekście całego projektu autostrady.

 

Sesja 3: Weryfikuj, analizuj i wspólpracuj w celu zapewnienia konstruktywności

Dowiedz się więcej na temat projektów lądowych w kontekście modeli 3D, aby podejmować lepsze decyzje podczas trwania projektu, w biurze, czy na placu budowy. Zobacz jak OpenRoads Navigator usprawnia pracę zespołów i umożliwia im szybie zatwierdzanie i rozwiązywanie problemów podczas fazy projektowania, budowy i działań operacyjnych. Produkt wspólpracuje z ProjectWise, aby wspierać wspólpracę wszystkich uczestników projektu i umozliwić szybsze rozwiązywanie problemów.

 • Przeglądaj, analizuj i ulepszaj szeroką gamę informacji o projekcie, zawierającą dane terenowe, na temat modeli 3D czy topografii powierzchni 2D.
 • Połącz elementy projektu z systemem śledzenia kosztów poszczególnych obiektów na potrzeby inspekcji w terenie.
 • Wyszukuj i filtruj  modele oparte na takich atrybutach jak definicja funkcji czy kryteria geometryczne.
 • Zlokalizuj elementy modelu, stacje, przesunięcia i istniejące budynki, aby sprawnie przeprowadzić prace w terenie.

Zakończenie: Sesja pytań i odpowiedzi